Представници наше школе, ментор мр Јасна Чордаш и ученици 4-1 учествовали су на Међународном фестивалу иновација, знања и стваралаштава Тесла фест од 12.10-15.10.2015. у Новом Саду и освојили следеће награде: златну плакету за допринос развоја иновативне активности, Александар Ненин прву награду за џем од сланине, Соња Илкић прву награду за органско сирће од јабуке, Јована Пешко другу награду за слике од житарица, Милица Јањиш трећу награду за амбалажу прехрамбених производа и Александар Батајић трећу награду за свећњаке.„Ученице Техничке школе “Павле Савић” пронашле су стари војвођански рецепт и отргле га од заборава. Џем од сланине, стара војвођанска посластица, била је незаобилазни део кухиње у коме су уживали и стари и млади…“ 24 часа.