16.09 2015. Aгенција за безбедност у саобраћају, МУП саобраћајне полиције и Mинистарство омладине и спорта спровели су акцију “Mлади и безбедност у саобраћају”
Обухваћене су све средње и основне школе у Новом Саду. Ученици 3-1 и 4-1 су са професорима Стојић Татјаном и Баљ Владимиром присуствовали презентацији и предавању које се одржавало на платоу испред НИС-ове зграде. Приказани су неки тестови који показују значај везивања појаса у колима, учесници су имали прилике и да пробају “пијане наочаре” са великом диоптријом које симулирају пијанство са ходањем око чуњева, возили смо симулатор око Мишелука и шминкали како би дочарали повреде у саобраћајној несрећи. Водитељ програма је интервјуисао учеснике. Потом је инжењер саобраћаја говорио о опасности вожње под дејством алкохола, неискусних возача, брзе вожње  и невезивања појаса.