17. октобра 2016.

У школи смо обележили  Дан здраве исхране – тако што смо ученицима спремили здраву ужину и обиласком три основне школе. Наши наставници: Мрђеновић Невенка, Бјелица-Миловановић Данијела, Савић Душица, Поповић Александра , Радека Маргита и ученици 4-3 и 3-2 су у ОШ “Коста Трифковић” и ОШ “Петефи Шандор” држали  предавање о здравој исхрани, мерили су индекс телесне масе и  делили здраву ужину ученицима осмих разреда на часовима биологије. У  ОШ “Иво Лола Рибар” су наставници Јовановић Биљана, Петовић-Мунитлак Данка и ученици 3-2, 4-3, 4-16 учествовали у јавној манифестацији „Значај правилне исхране“.

P1010126

“Иначе се октобар у целом свету обележава као Месец правилне исхране, стога је у једној од већих школа у Новом Саду, коју похађа доста ученика, одржана манифестација у жељи да се промовише здрав стил живота, чији је основни елемент здрава исхрана” – рекла је координаторка Превентивног ценра Дома здравља „Нови Сад“ Весна Имброњев. – “Желимо да их анимирамо да не једу само разноразна пецива у пекарама која су пуна адитива, већ да направе здрав оброк и виде како то може да се уради и на други, здравији начин. У томе нам помажу ученици Средње хемијско-технолошке школе „Павле Савић“ који се баве храном”

P1010087