26. септембар је Европски дан језика и обележава се од 2001. године широм Европе. Ове године иницијатива слави свој 20. рођендан.

У Техничкој школи „Павле Савић“ традиционално обележавамо овај дан пригодним програмом или постављањем видео материјала на сајт школе, у виду резултата пројектног рада током месеца септембра, у English Language&Project Based Learnig Hub-у. Ове школске године, под слоганом „славимо разноликост, а не разлике“ наши ученици, на свом матерњем или наученом језику подесћају на латинску изреку “Quot linguas calles, tot homines vales” (Колико језика знаш, толико људи вредиш). Ученици су искористили прилику да на пет европских језика честитају предстојећи јубилеј школе-60 година постојања. Нама остаје да им се захвалимо и да их подржимо у школовању у изазовним временима.