У суботу 23. маја у нашој школи одржан је Сајам професионалне оријентације за ученике осмог разреда. Отварање Сајма професионалне оријентације уприличено је драмским програмом наших ученика и представљањем школског бенда, што су само неке од секција које негујемо. Ученицима су представљени интересантни експерименти у којима су учествовали и сами гости, како би смо им што боље приближили неке од наших смерова хемијске и прехрамбене струке. Посетиоци су имали прилику да обиђу школу и информишу се о образовним профилима, трајању школовања, потребном броју поена за упис на одговарајуће смерове, могућностима за праксу, које звање  стичу по завршетку школовања и које су могућности за даље школовање. Такође,на ученичкој конференцији имали су прилику да упознају све профиле које школујемо, где су могли да постављају  питања домаћинима професорима и ученицима и добили квалитетне и стручне одговоре и решили евентуалне нејасноће или двоумљења.Током Сајма професионалне оријентације, заинтересованим осмацима наши ученици су креирали фризуре и нокте чиме су представљени смерови личних услуга. За реализацију овог догађаја заслужан је био стручни тим за каријерно вођење.